Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Hakkımızda

Perihan Özgediz

Bilkent Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesinde Pedagojik Formasyon Eğitimini tamamlayan Perihan Özgediz , İngiltere’de dil eğitimlerini de alarak Türkiye’ye döndü.

2014 yılında Uluslararası Profesyonel Koçluk ve NLP eğitimlerini tamamlayarak “Eğitmen” ünvanını aldı. Kendi değişim yolculuğuyla birlikte birçok kişiye ilham olan Perihan Özgediz, çeşitli dergilerde köşe yazmaya başladı. “Mucize Sizsiniz “ adlı kitabını yazarak kendi mucizesini keşfetmek isteyen kişilerin hayatlarına dokunmayı amaçladı. 2017 Yılında “ Peri Akademi’yi “ kurarak çalışmalarına devam etti.

Uzun zamandır yaptığı “Bilinçaltı teknikleri ile Kilo verme , Motivasyon Koçluğu “ çalışmaları sırasında danışanlarının zorlandıkları yerleri ve ortak ihtiyaçlarını tespit etti.

“ Danışanlarım ile yaptığımız hedeflerine yönelik çözüm odaklı çalışmalarda bir çoğunun motivasyonlarını korumada, kısıtlı zamanda çok iş yapmak zorunda olma, başarısız olma endişesiyle ilk adım atmada zorlandıklarını tespit ettim. Onlar için daha fazlasını yapmak istiyordum ve araştırmaya başladım.

Seanslarımızda konu ne olursa olsun ilk adım her zaman hareketti. Harekete geçebilmek için “ hareket etmek “ . Hareket zihnimizi açar , motivasyonumuzu ateşler , isteğimizi kuvvetlendirir , yaşam enerjimizi arttırır. Konu kilo verme ise bu çok daha fazla önem arz eder ve istikrar gerektirir. Tüm bu birikimlerin sonucunda danışanlarıma iyi hissedecekleri bir ortamda hareket etme imkanı sağlamak istedim. Dünya genelinde araştırmalar yapıp  son trendleri takip ettim. Hızlı, etkili, sıra dışı ve daha önce yapılmamış bir yer arayışındaydım. Spor salonları hep aynıydı ve üye olduktan sonra gidilmeyen, sıkıcı yerler olarak biliniyordu.  Kişilerin temel ihtiyacının gittikleri yerde ilgi görmek ve değerli hissetmek olduğunu biliyordum.

Tamamen kişilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına özel, hareketi eziyete çevirmeyen, minimum zamanda maksimum fayda sağlayacak , eğlenceli bir ortamda motive olurken aynı zamanda bedenlerindeki fazlalıklardan kurtulabilecekleri bir yer hayal ettim. Kendilerine olan sevgi ve saygıları artarken, ağırlıklarının azalacak olduklarını bilmek muhteşem bir duyguydu. Hayal ettim, harekete geçtim ve hayalimi gerçekleştirdim